יום שלישי, 29 בנובמבר 2011

הלהקה השבדית OPETH חוזרת לישראל

להקה OPETH בישראללהקת המטאל הפרוגרסיבית OPETH חוזרת לישראל בפעם השלישית לאחר שני ביקורים מוצלחים והופעות סולד אאוט בשנים האחרונות. הלהקה משבדיה שאלבומה הראשון Orchid יצא ב 1995 ואלבומה החדש Heritage יצא לאחרונה הפכה לחוד החנית של המטאל הפרוגרסיבי והמתקדם בעולם כשהיא משלבת בהצלחה ובייחודיות מלודיות רכות עם מוסיקה כבדה, שירה מלודית ועוטפת עם שירת "גראולינג" אפלה וקודרת המבוצעת ע"י הסולן והיוצר העיקרי בלהקה מייקל אקרפלדט שאחראי לתמלילי ולחני הלהקה מתחילת דרכה.

Opeth - Bleak (Roundhouse Tapes)Opeth הוחתמה ע"י חברת התקליטים הבריטית Candlelight ב 1994 לאחר שזו שמעה 3 שירים מהקלטה של חזרה בלבד, האלבום Orchid שיצא שנה לאחר מכן בהפקתו המוסיקלית של דן סוואנו נחשב ל"קאלט" בסצינת המטאל וגרם להתעניינות גדולה בלהקה שלא חשפה את תמונת חבריה בשנים הראשונות באופן מכוון "עשינו הכל הפוך" אמר מייקל אקרפלדט "סחלב ורוד על העטיפה, בלי תמונות ובלי פוזה", האלבום השני Morningrise מ 1996 כבר לא הכיל ורד על העטיפה אלא אפור חורפי וקודר ונחשב לאחד משיאי היצירה של הלהקה וכלל את השיר Black Rose Immortal שאורכו כעשרים דקות ונחשב לאבן דרך בתולדות ההרכב.

My Arms, Your Hearse שיצא ב 1998 היה המשך ישיר ואפל אף יותר ל Morningrise והביא ללהקה קהל מעריצים גדול יותר, ב 1999 עברה הלהקה לחברת תקליטים גדולה יותר והוציאה את האלבום Still Life שהיה המצליח ביותר מבין ארבעת האלבומים הראשונים, האלבום הכניס יותר אלמנטים של רגש וכאב וכמו כן בלטו השפעות הרוק המתקדם שנתפרו ביד אמן בד בבד עם המטאל החורפי, הלהקה גדלה למעמד של מובילה בתחומה באירופה.

ב 2001 יצא האלבום Blackwater Park בהפקתו המוסיקלית של סטיבן וילסון מנהיג "פורקיופיין טרי" שהשכיל למקסם את היכולות האדירות של ההרכב ולשייף את החומר לרמה גבוהה ביותר שהביאה הצלחה מסחרית גדולה מבלי לוותר על אופי השירים, אורכם, או על רמת היצירתיות הגבוהה של הלהקה, ההרכב לא יישר קו עם מגמות השוק אלא המשיך ללכת בדרכו הוא ורק גדל מאלבום לאלבום. בנקודה הזו החלה הלהקה להיות הדבר החם ביותר גם מחוץ לתחום המטאל וקהל מעריציה כלל גם אוהדים של להקות כגון "דרים ת`יאטר" "קינג קרימסון" ועוד. להקת OPETH בישראל

ב 2003 נכנסה הלהקה שוב בהפקת וילסון לפרוייקט רחב של שני אלבומים בעלי אופי שונה היוצאים במקביל, האלבום Deliverance היה אלבום חורפי וכבד, מטאלי ואפל שהזכיר את ארבעת אלבומי הלהקה הראשונים מבחינת האווירה, ואילו האלבום Damnation היה אלבום אקוסטי ומלודי ללא טיפת מטאל, חורפי בדרכו אך מלנכולי ועדין, מעריצי הלהקה קיבלו באהבה רבה את שני האלבומים וסיבוב ההופעות שאף תועד בדי. וי. די מצליח הכיל שני חלקים למופע: חשמלי וכבד – אקוסטי ורך יותר.

Opeth Israel concert 2011

Ghost Reveries שיצא ב 2005 הביא את הלהקה לחברת התקליטים המצליחה "רואד ראנר" (ספולטורה, דרים ת`יאטר, מגהדת`) והכיל 8 שירים שהיו שילוב של כל האלמנים שיצרה הלהקה לאורך השנים, כך גם היה אופיו של האלבום Watershed שיצא ב 2008 והמשיך את הקו של קודמו. במקביל הופיעה הלהקה בכל העולם והוציאה עוד אלבום הופעה חיה, ושני די. וי. די מצליחים שאחד מהם כלל הופעה באולם האלברט הול הקלאסי. כרטיסים להופעה אופת'‏

להקת המטאל הפרוגרסיבית אופת' חוזרת לישראל בפעם השלישית לאחר שני ביקורים מוצלחים והופעות סולד אאוט בשנים האחרונות.

השנה יצא אלבומה העשירי והחדש של הלהקה Heritage ועמו מגיעה הלהקה להופעה אחת בישראל, האלבום מכיל רגעים קסומים של מוסיקה איכותית ומלאת אווירה המשלבת בין מטאל ופרוגרסיב רוק באופן הייחודי ללהקה שכמותו לא נעשה בעבר.

תל אביב 10/03 יום ש' 21:30 האנגר 11 - מופע עמידה.

כרטיסים להופעה של OPETH בקופת בראבו

Opeth כרטיסים להופעה‏

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה